Bezpečný monitoring anestetizovaného pacienta, resp. hospitalizovaného pacienta v život ohrozujúcom stave je kľúčový pre bezproblémový priebeh operačného zákroku a tiež pre úspešné zvládnutie a rekonvalescenciu kritického pacienta. Prístrojový monitoring by nikdy nemal nahrádzať dôsledný klinický monitoring pacienta, avšak kombinácia prístrojového monitoringu a personálneho monitoringu nepopierateľne zvyšuje včasné odhalenie patologických zmien a efektívne bráni ťažkému až ireverzibilnému poškodeniu organizmu.
Hlavnému hodnoteniu podlieha najmä dýchací systém, kardiovaskulárny systém a zhodnotenie neurologického statusu pacienta.
Vo veterinárnej praxi sa za rutinnú výbavu považuje pulzný oxymeter, ktorý vyhodnocuje saturáciu periférneho systému kyslíkom. Zlatým štandardom sa stávajú multifunkčné monitory vitálnych funkcií, ktoré obyčajne vyhodnocujú dychovú a srdcovú frekvenciu, telesnú teplotu, oxymetriu, kapnografiu, EKG a v neposlednom rade krvný tlak. K dispozícii sú ale aj samostatné veterinárne EKG prístroje, tlakomery a kapnografy. Súčasťou monitoringu pacienta by mala byť aj kontrola a udržiavanie telesnej teploty a tiež zabezpečenie adekvátnej hydratácie. Svoje uplatnenie preto na dennej báze nájdu aj výhrevné podložky, infúzne pumpy a lineárne dávkovače.
Využite našu aktuálnu akciovú ponuku na „malé prístrojové vybavenie“ a posuňte vaše služby na vyššiu úroveň.